KARIÉRA

Ondřej Vostatek se věnuje motocyklovému sportu od 6 let a od počátku se umisťoval na medailových příčkách. V České republice je v současné době nejlepším jezdcem v kategorii Mini Moto Junior A, a při prvním startu na ME 2012 ve Španělsku obsadil 4. místo. V sezóně 2012 poprvé startoval na Hondě NSF 100 nejen v seriálu Mezinárodního přeboru ČR, ale i v prestižním německém poháru ADAC Mini Bike Cup, který je vstupní bránou pro mladé jezdce, kteří by rádi v budoucnu zamířili do Mistrovství světa silničních motocyklů. Jako sedmiletý a nejmladší jezdec německého poháru se dokázal v závěru sezóny prosazovat na předních místech, a ve své kategorii byl schopen konkurovat o mnoho starším soupeřům.

V roce 2013 vyhrál seriál závodů Mezinárodního přeboru České republiky v kategorii Mini GP 50 a stal se Mistrem Německa ADAC Mini Bike Cup v kategorii „Einsteigerklasse“.

V roce 2014 Ondřej pokračoval v německém šampionátu ADAC Mini Bike Cup v kategorii pokročilých jezdců (Nachwuchs) a jako nejmladší jezdec se v celkovém pořadí umístil na 4. místě. Poprvé se zúčastnil ME v kategorii Mini GP 50 a španělského šampionátu Cuna de Campeones.

V roce 2015 získal Ondřej Vostatek fenomenálních 11 vítězství v německém šampionátu ADAC Mini Bike Cup a stal se Mistrem Německa 2015. V tomto roce rovněž vybojoval v Itálii a Holandsku titul Mistra Evropy v kategorii Honda NSF 100. Poprvé se zúčastnil španělského šampionátu CEV v kategorii Challenge 80, kde vybojoval nejlepší 4. místo a v kategorii Moto 4 na novém motocyklu Beon dokázal konkurovat španělským jezdcům a na trati ve Valencii bojoval i pódium. Nakonec  obsadil nejlépe šestou příčku a zároveň 3. místo za oblast Valencie. V šampionátu Cuna de Campeones v kategorii mini GP 140 se stabilně umisťoval v top ten, ale díky přechodu na velkou silnici, již tento šampionát nedokončil.

V roce 2016 Ondřej Vostatek přešel na velké okruhy. Španělského šampionátu CEV se zúčastnil opět v kategorii Moto 4. V úvodu šampionátu obsadil 4. místo v kvalifikaci v Albacete, zajel nejrychlejší kolo závodu a závod dokončil na 6. místě. Při druhém závodě v Jerezu obsadil 2. místo v kvalifikaci a poprvé startoval z první řady. V závodě si dojel pro 5. místo. Poté následovalo zranění a dobře rozjetá sezóna pro něj předčasně skončila. V závěru sezóny se Ondřej k závodění opět vrátil a sezónu dokončil na celkovém 9. místě.

V roce 2017 Ondřej postoupil do nejprestižnější kate-gorie španělského mistrovství, Pre-moto3. Poprvé se zúčastnil FIM CEV Repsol v kategorii European Talent Cup na motocyklu Honda NSF 250. V polovině sezóny došlo ke změně týmu v Mistrovství Španělska. S novým týmem IGAX si Ondřej ihned vyjel svůj nejlepší výsledek sezóny a v závodě v Jerezu získal trofej za 3. místo. Ve FIM CEV Repsol pokračoval s ETG Racing a stabilně jezdil na bodovaných místech. Nejlépe se v šampionátu umístil na 6. místě.

V roce 2018
Ondřej pokračoval v šampionátu CEV, kde bojoval v každém závodě o vítězství a umisťoval se v Top 5. Nejlépe se mu dařilo v Albacete, kde vybojoval 2. místo. V silně obsazeném šampionátu FIM CEV Repsol v kategorii ETC se nejlépe umístil na sedmém místě a úspěšně se zařadil do nejlepších Top Ten evropských jezdců.

V roce 2019
pokračoval ve spolupráci s týmem IGAX a začal sbírat první zkušenosti v Mistrovství světa juniorů v kategorii Moto3.

V roce 2020
se mu podařilo získat angažmá u týmu ASPAR. Sezónu však výrazně zasáhla pandemie Covid-19 a Ondřej navíc hodně vyrostl. Přesto ve velmi silně obsazeném šampionátu dokázal bodovat.

V roce 2021
přešel Ondřej do vyšší kategorie Superspo-rtů. Zúčastnil se současně Mistrovství Španělska ESBK a Mistrovství Evropy FIM CEV Repsol Moto 2 v kategorii Superstock 600. V Mistrovství Španělska vybojoval s českým týmem jedno pódium a stabilně patřil do Top Ten. V šampionátu FIM CEV Repsol vystoupil šestkrát na stupně vítězů a stal se Vicemistrem Evropy v kategorii Superstock 600. V šestnácti letech poprvé startoval na divokou kartu v Mistrovství světa Superbiků v kategorii World Supersport a vybojoval své první body.

V roce 2022
se stal teprve třetím českým jezdcem v historii stálým účastníkem Mistrovství světa Superbiků a v kategorii WorldSSP několikrát atakoval světovou Top 10.

V roce 2023
nemohl pokračovat v MS Supersportů z důvodu finačních problémů týmu MS Racing, kde měl podepsaný kontrakt na 2 roky. Vrátil se do Mistrovství Španělska, ale na začátku sezóny onemocněl infekční mononukleózou. Po dvou měsících léčby se vrátil k závodění a v šampionátu vybojoval 2 x 3. místo. Dostal nabídku na návrat do Mistrovství světa od týmu PTR Triumph, kde dokončil sezónu. Na novém motocyklu dokázal vyjet světové body a přiblížil se opět ke světové