VE VALENCII ZTRÁCEL VOSTATEK 1,3 SEKUNDY NA VÍTĚZE

28. 11. 2017
Ukončení sezóny Mistrovství světa juniorů FIM CEV REPSOL se konalo dne 18. – 19. listopadu ve španělské Valencii, kde se v kategorii European talent cup ukázal opět mezi nejlepšími jezdci třináctiletý Ondřej Vostatek. V posledním a velmi vyrovnaném závodě sezóny 2017 zajel Ondřej čtvrtý nejlepší čas a po velkém boji nakonec závod dokončil na desátém místě se ztrátou 1,3 sekundy na vítěze.

Ondřej Vostatek absolvoval společně s týmem ETG Racing pouze dva páteční tréninky, během kterých se musel rychle připravit na poslední závod sezóny. V první kvalifikaci obsadil třinácté místo, kde dvanáct jezdců v pořadí od druhého až třináctého zajelo výborné časy v rozmezí jedné sekundy. Vylepšení pozice, se proto jevilo jako velmi obtížné. Přesto se Ondrovi podařilo ještě svůj čas zlepšit a druhou kvalifikaci dokončil na místě osmém se ztrátou 0,7 sekundy na prvního. V součtu obou kvalifikací pak obsadil jedenáctou příčku a do závodu odstartoval ze čtvrté řady.

Ihned po startu se celý „chumel" jezdců přihnal do první zatáčky pohromadě a bylo těžké pro všechny najít si tu optimální stopu pro výjezd. Ondřej se v tu chvíli pohyboval kolem 14. místa a po té se začal probojovávat dopředu. Po druhém kole už byl na desáté pozici a zakončoval vedoucí skupinu jezdců. Ve třetím kole ale přišla červená vlajka, zastavení závodu a po té restart závodu.

Při novém startu Ondřej dobře odstartoval a dostal se na osmou pozici. Ale pozice v první skupině se opět začaly míchat a to od začátku až do konce závodu. Náš jezdec se pohyboval neustále kolem desátého místa. Byl to obrovský souboj, kde i do zatáček najížděli jezdci pohromadě a prostoru pro předjíždění moc nezbývalo. Ondřej se během závodu snažil dostat na lepší pozici, ale závod nakonec dokončil po penalizaci soupeře na výborném desátém místě. V celkovém pořadí šampionátu obsadil dvanáctou příčku z celkem 31bodovaných jezdců.

Jan Vostatek po závodech řekl:

„Byly to na závěr sezóny krásné závody, takže jsme si to užívali. V talent cupu patřil Ondřej k těm nejmladším jezdcům a myslím, že podával během celé sezóny velmi stabilní výkony. Jsme tedy s výsledkem velmi spokojeni. Ondra dojel do cíle s těmi nejlepšími a zajel čtvrtý nejlepší čas, což je pro nás důležité. Nechtěli jsme, aby v závodě zbytečně riskoval a mohl se co nejdříve vrhnout na přípravu do další sezóny."

„Bylo to tentokrát hodně těžké. Každý se chtěl na konci sezóny předvést a ukázat co umí. Soupeři proto jeli na maximum a jeli prostě výborně. Držel jsem se s nimi a snažil se také zajet co nejlépe, ale když před vámi najíždí několik jezdců do zatáčky pohromadě, těžko se hledá prostor. Jsem rád, že se mi podařilo dojet v top ten! Teď mě čeká zimní příprava, ale do Španělska se určitě vrátíme co nejdříve. Na závěr bych rád poděkoval všem, co mi pomáhají, našim sponzorům a partnerům Compos Distribution, Psi Hubík, Autoklub ČR, potom rodině a přátelům a také mým učitelům ve škole za podporu, které si moc vážím. Díky moc všem!" dodal Ondřej Vostatek na závěr.

CZ EN

NAŠI SPONZOŘI

Compos NETWORK PSI Intercars Autoklub ČR

MATERIÁLNÍ PARTNEŘI

nika Shark Dafit Extrifit