ONDŘEJ VOSTATEK JE MISTREM NĚMECKA

30. 9. 2015

27. září se na Sachsenringu konaly předposlední závody německého šampionátu ADAC Mini Bike Cup. Přesto, že český jezdec předvedl strhující souboje o vítězství, při kterých ho postihl jeden pád a diskutabilní penalizace, stal se v kategorii pokročilých jezdců Mistrem Německa 2015. Svůj titul oslaví při posledních závodech šampionátu 3. – 4. října v Motorsport Aréně Oschersleben a zároveň se rozloučí s „malou silnicí" a Hondou NSF 100.

Na Sachsenringu tentokrát neměli jezdci tolik času na seznámení se s tratí a na nastavení motocyklu. V závodní den absolvovali pouze jeden volný trénink a nastoupili hned do kvalifikace a vzápětí do závodu. Náš jezdec Ondřej Vostatek nastupoval do závodu z druhé pozice se ztrátou 0,1 sekundy na pole position.

Jako vždy se Ondřej hned od počátku držel na špici závodu. Při útoku na vedoucí pozici v závěru závodu, mu ale při předjížděcím manévru zavřel cestu fin Koskinen a Ondřej havaroval. Závod byl zastaven červenou vlajkou a náš jezdec byl klasifikován na předcházejícím druhém místě.

Ve druhém závodě se strhl dramatický souboj čtyř jezdců o vítězství, kteří jeli „kolo na kolo". Během závodu si několikrát vyměnili své pozice a o vítězi se rozhodovalo až v posledních zatáčkách. V posledním kole přišla chvíle pro našeho Ondřeje Vostatka. Fantasticky zaútočil, převzal vedení a do cíle dojel jako první. Bohužel po té obdržel pěti sekundovou penalizaci za údajné přejetí vymezené čáry, což ho ve výsledku odsunulo až na pátou pozici. Přesto v celkovém hodnocení vede bez mála o sto bodů a stal se již nyní Mistrem Německa 2015.

Jan Vostatek k závodům řekl:

„Byly to skvělé závody a perfektní atmosféra, i když pro nás to byl paradoxně nejhorší výsledek v Německu...Ondra jel naplno, bojoval o vítězství v obou závodech i přesto, že na Hondě už netrénuje a věnuje se přípravě na další sezónu. Výkon všech jezdců na špici zejména ve druhém závodě byl vynikající a všichni zaslouží velkou pochvalu a uznání. Ondra byl po tuhém boji v cíli první, ale pak přišla penalizace a velké zklamání... Šampionát tu jezdíme čtyři roky a vůbec poprvé jsme museli podat protest proti rozhodnutí pořadatele. Jsme přesvědčeni, že Ondra žádnou chybu neudělal. Víc bych se k tomu dál raději nevyjadřoval."

„Pro nás je důležité, že Ondra dokázal, že je nejlepší, což potvrzoval během celé sezóny. Do teď vyhrál všechny závody, kterých se v Německu zúčastnil a jednou byl druhý. Takže titul si jednoznačně zaslouží. Doufám, že poslední závody si maximálně užijeme a po čtyřech letech se s Německem důstojně rozloučíme." Dodal Jan Vostatek na závěr.

CZ EN

NAŠI SPONZOŘI

Compos NETWORK PSI Autoklub ČR

MATERIÁLNÍ PARTNEŘI

nika Shark Tyrex